Ako nestratiť motiváciu?

Ako nestratiť motiváciu?

       Motivácia. Slovo, ktoré je hnacím pohonom pre dosiahnutie cieľu. V našej sfére môžeme považovať za cieľ nabrať svalovú hmotu, zlepšiť kondíciu, vyformovať postavu či schudnúť.

       Všetci to poznáme. Na začiatku našej premeny sme plní elánu, radosti a odhodlania spraviť pre svoje telo najviac a motivácia dosiahnuť cieľ je obrovská.

        Prvý týždeň sme zasvätili dokonalému dodržiavaniu stravy a poctivému cvičeniu. Druhý, tretí a aj štvrtý týždeň si držíme latku stále vysoko a vidíme prvé zmeny. Sme nadšení a neváhame pokračovať ďalej.

         Avšak z ničoho nič príde obdobie, kedy sa nám naša postava znova znepáči. Nevidíme rýchle výsledky ako na začiatku premeny a naša motivácia klesá na bod mrazu. Čo sa to deje? Prečo máme zrazu pocit, ako keby správny jedálniček a pravidelné tréningy neprinášali dostatočné výsledky? Ako znova získame dostatočnú motiváciu na to, aby sme pokračovali v našej ceste a dosiahli to, po čom túžime?

Je to jednoduché a zložité zároveň.

Všetko to cvičenie, zdravá strava a samozrejme správny prístup ku všetkému, je takzvaný beh na dlhé trate. Áno, na začiatku vidíme zmeny veľmi rýchlo, pretože si naše telo zvyká na nový druh pohybu a je schopné sa meniť v kratšom časovom rozmedzí. Po dlhšom čase cvičenia sa môžeme zaseknúť na akomsi pomyselnom bode stagnácie, kde si myslíme, že sa nikam neposúvame a už nevidíme žiadne výsledky. Je to v poriadku, je úplne v poriadku cítiť sa, že to občas nejde tak, ako má a tak ako by sme chceli. Základom je veriť procesu a NEPRESTÁVAŤ. Tak ako motivácia odišla, tak aj znova príde, keď budeme veriť, že celý proces premeny nebude vždy jednoduchý a občas padneme, vždy príde ten čas, kedy sa naštartujeme a urobíme v procese premeny veľké kroky, ktoré nás posunú bližšie k cieľu.

          Takže čo je vlastne správna odpoveď na prvú otázku? Ostať v kľude a pochopiť, že takéto veci sa stávajú naozaj každému. Nemôžeme ísť vždy na 100% a to je úplne v poriadku.