Lenka : ¨Cvičím od začiatku a som maximálne spokojnᨠ( foto v článku )

Ahoj , predstavila by si sa nám na úvod ? 

Volám sa Lenka a mám 37 rokov. Problémy s váhou som začala mať asi od 25 rokov, keď som začala pracovať v kancelárii a pohyb sa obmedzil. Problém bol, že som chcela rýchlo a ľahko schudnúť. Prešla som si rôznymi pokusmi ako keto diet (pričom som po troch dňoch odpadla) alebo doplnky výživy na spaľovanie tukov.No nešslo to. Až keď som začala spoluprácu s online premenou, všetko sa zmenilo. Nastavila som si hlavu, že schudnem a išlo to. Uvedomila som si, že na všetko treba čas, úsilie a hlavne vytrvalosť. Momentálne som na váhe 60 kg, ale idem ešte dalej. Cieľ je 55 kg, no cvičiť plánujem aj potom.

Spomínaš si kedy si si povedala , že je na čase začať pracovať na svojej postave ? A ako si sa pri tom cítila  ?

Bolo to presne na nový rok. Večer som sa vážila a keď som videla, že mám 72 kg, povedala som si dosť, musím s tým niečo robiť. Vkuse som sa cítila plná a nafúknutá, nebola som “vo svojej koži”. Potom som videla na facebooku reklamu, že online premena, tak som neváhala a išla do toho. A môžem povedať, že neľutujem. Je to niekedy riadny zaberák to cvičenie, ale vždy keď to odcvičím, som na seba hrdá, že som to dala a cítim sa super.

Čo bolo tvojím ¨PREČO¨ a čo ta viedlo ku zmene ? 

Necítila som sa dobre, bola som vkuse frustrovaná a zle naladená. Nemohla som sa na seba pozerať v zrkadle a na fotkách už vôbec. Chcela som mať lepšiu kondíciu a nepočúvať stale od okolia ako som pribrala. Teraz počúvam len, čo robím, že som schudla, že super vyzerám a to už sa počúva oveľa lepšie.

Čo ta udržovalo a motivovalo na ceste ku zmene postavy ? Boli aj obdovia kedy si to chcela vzdať ? Ak áno tak prečo ? 

Motivuje ma moja každodenná zmena a hlavne to, že sa lepšie cítim. Naozaj všetko je v hlave, správnom nastavení mysle. Ani raz som si nepovedala, že to vzdám. Cvičím od začiatku a som maximálne spokojná. 

Aký stravovací štýl si uplatnovala a ako to asi vyzeralo ? 

Na začiatku som to skúšala po svojom. Vylúčila som zo stravy sladkosti, vyprážané jedlá a obmedzila chlieb. Prvé kilá išli dole rýchlo, avšak potom to postálo. Tak som si dala zhotoviť stravovací protokol na mieru. Musím sa priznať, že úplne do bodky ho nedodržiavam, ale snažím sa vždy mať splnený kalorický príjem. Všetko si nahadzujem do kalorických tabuliek. Podľa nich približne viem, ako na tom som. Je svätá pravda, že strava je základ chudnutia. Cvičením sa postava formuje.

Ako sa cítiš vo svojom novom tele a také výhody to do tvojho každodenného života prináša ? 

Zmenilo sa toho vela. Ako som už spomínala, tak najmä nastavenie mysle sa mi zmenilo. Som pozitívne naladená. Cítim sa oveľa lepšie a teší ma, že v oblečení už vyzerám lepšie. Oblečiem šaty, čo som dávno neobliekla. Cvičenie ma baví a kondične som na tom oveľa lepšie ako predtým.

Prečo si sa rozhodla práve pre ¨onlinepremenu¨ a kde si na nás natrafila ? 

Zaujalo ma to preto, že som mala možnosť cvičiť doma. O Jurajovi som už počula. Dokonca som vyhrala aj súťaž o 10 vstupov zdarma. Žiaľ sa mi to nepodarilo využiť, pretože som nevedela dochádzať do Levíc.

Ako vyzerá taký tvoj tréning alebo akým štýlom trénuješ ? 

Cvičím online tréningy v skupine 5-6x do týždňa. Keď nestíham, odcvičím si zo záznamu. Zo začiatku (asi 1,5 mesiaca) som cvičila kždý deň.

Čo by si poradila ostatním , ktorí ešte stále váhajú či sa stať členom ¨onlinepremeny¨? 

Jednoznačne hovorím, aby sa pridali. Nesmiete dovoliť, aby vás ťažké začiatky odradili. Treba byť vytrvalý a svedomitý, potom to pôjde.