MAJKA: MOTIVUJE MA KAŽDÝ JEDEN ZHODENÝ KILOGRAM ČI CENTIMETER

Volám sa Mária, mám 39 rokov a som matkou 9 a 7 ročných dcér.  Problémy s nadváhou som mala už od strednej školy a odvtedy som to neustále riešila hladovkami, rôznymi doplnkami, stávala som sa čoraz uzatvorenejšou a frustrovanejšou. Nikdy som so sebou nebola spokojná a tak pravdu povediac, vždy som chcela veľa a rýchlo schudnúť. Viackrát sa mi to aj zadarilo za mesiac -6 až -8 kg, lenže následne, keď som sa vrátila k bežnej strave, zakaždým som pribrala naspäť 10 až 12 kg, no k pohybu som sa akosi neutiekala. Hmotnosť sa mi vyšplhala na 113 kg, čo bola už záťaž na kolená a členky. Na sladkostiach som už bola závislá, nebol problém na posedenie zjesť celú tabuľku čokolády a k tomu ešte aj zamestnanie sedavé.

No tých myšlienok bolo niekoľko, ale nie a nie sa odhodlať. Stále sa našli nejaké výhovorky: čas, deti, hanbím sa, nedokážem to, nemám na to, štítna žľaza, genetika a pod. Cítila som sa bezradná a veľmi mi to vadilo, že sa k ničomu neviem odhodlať a keď aj, tak mi to nevydrží alebo je to bez efektu. 

Jurajovu stránku som už sledovala dlhší čas. V januári sa tam objavila onlinepremena – cvičenie s trénerom, tak som si povedala: Toto skúsim, idem do toho, nemám čo stratiť. Rodina ma v tom podporuje, dokonca deti si sem-tam aj zacvičia so mnou, dokonca manžel je prekvapený, že ma to baví a drží.

V prvom rade je to veľká nadváha, pri ktorej sa už ozývali členky a kolená, úplne mizerná kondícia, čo ma asi tak zo všetkých dôvodov najviac naštartovalo.

V lete sme boli na dovolenke v Tatrách a vôbec som nevládala. Som milovníkom našich hôr a turistiky, k čomu vedieme s manželom aj naše deti, lenže bez kondičky je to ťažké. Proste robím to pre seba a pre svoje zdravie.

Motivuje ma každý jeden zhodený kilogram či centimeter. Veľkou pomocou a podporou sú naši tréneri, ktorí povzbudzujú, komunikujú, vysvetlujú, ochotne pomáhajú a dávajú nám praktické rady.

Keď človek vidí výsledky, pomáha to k vytrvalosti.

V skupine online premena cvičím od polovice januára, ale zatial som ešte nemala obdobie ani myšlienky vzdať sa. 

om si zhotoviť hneď na začiatku stravovací protokol na mieru, ktorý keď aj do bodky nedodržiavam, ale držím sa základnej kostry, na ktorej je strava postavená. Mám to nastavené úplne super, nehladujem a kilá pomaly, ale isto idú dole. Bez jedálnička by som to určite sama nedávala.

Cítim sa úplne super, energetickejšia, kondička stúpa, čo sa s kondičkou s pred dvoch mesiacov nedá ani porovnať, hmotnosť pomaly klesá, cm ubúdajú, čo mi nedovoľuje prestávať a postupne mi to zvyšuje aj sebavedomie. Cvičenie ma baví, aj keď niekedy sú tréningy poriadne ťažké, ale nevzdávam sa.

Online pemena ma zaujala v prvom rade svojim názvom, že je možnosť zacvičiť si priamo z domu a s trénerom, s ktorým je možnosť aj poradiť sa, dozvedieť sa viac o cvičení a stravovaní.

Cvičím iba tréningy v skupine online premena 3 – 4x do týždňa a keď nestíham, odcvičím zo záznamu.

Tréningy sú pestré, niekedy ľahké, niekedy ťažšie a niekedy až extrémne, ale neodrádza ma to. Keď nevládzem alebo nestíham, cvičím po menej, alebo sa trocha vydýcham a pokračujem ďalej.

Ja to vrelo odporúčam. Cítim sa vynikajúco a dosahujem výsledky, ktoré mi pomáhajú ísť ďalej a ďalej. 

Začiatky boli veeeeľmi ťažké, svalovka ohromná, ale každý jeden tréning stojí zato. Keď človek vidí a cíti výsledky, vie prečo to robí. Robím to sama pre seba, pre svoje zdravie.

Kto ešte váha, smelo do toho, niet čo stratiť. A čo je najúžasnejšie, odkedy cvičím, ma ani chrbát ani kríže nebolia, čo som sa obávala, ako to zvládne moja vydratá platnička.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *