Monika: „Najväčšia motivácia prišla asi po dvoch týždňoch, keď moja váha klesla o 6 kg.“

Monika je príkladom toho, že aj za relatívne veľmi krátky čas sa dá spraviť fyzický pokrok a taktiež, že je možné začať meniť svoju postavu v domácom prostredí za pomoci Online Premena. V tomto mini rozhovore sa nám v skratke predstaví a odhalí nám svoje „tajomstvá“ pri premene postavy, ktorými môže motivovať ostatných ľudí, ktorí bojujú s nadváhou.

1. Ahoj, skús sa nám v krátkosti predstaviť

Volám sa Monika, som matkou 8 ročného syna, s nadváhou bojujem už asi dva roky. Pred tým som žila dosť aktívnym spôsobom života, ale po zlomenine priehlavku na nohe som skoro rok ledva chodila von, nechodili sme už ani na dlhé prechádzky, keďže som to na nohu nezvládala. V zamestnaní som síce stále na nohách a nabehám sa tam viac ako dosť, ale váha mi ostala stáť na 106 kg, čo bolo pre mňa dosť deprimujúce, keďže som vážila ako môj manžel, ktorý ma 2 metre.

 

2. Pamätáte sa kedy ste si povedali , že je na čase začať pracovať na vašej postave ? A ako ste sa pritom cítili ?

Nad začatím som rozmýšľala už dlhšie, ale nijak som sa k tomu nevedela donútiť, keďže samej sa mi vôbec nechcelo a nevedela som nabrať motiváciu. Zlom prišiel, keď som sa skoro pohádala so svojou sestrou, ktorá mi povedala, že už vyzerám fakt zle, pričom som voľakedy bola štíhla a povedala mi o týchto tréningoch a teda som sa rozhodla, že to skúsim. Po pravde som zo začiatku neverila, že ma to bude baviť a ani som neverila, že s mojou zanedbanou kondičkou a mojou boľavou nohou by som bola schopná dať tie tréningy, ale po prvom tréningu, ktorý som síce nedala úplne celý som videla, že by to mohlo ísť, a tak som to nevzdala.

3. Čo bolo tým vaším „PREČO“, pre ktoré ste chceli zmeniť svoju postavu ?

Hlavný dôvod prečo som sa na to chcela dať, bolo zvýšenie hodnôt pri štítnej žľaze, ktoré som pred tým nikdy nemala a dôsledkom nej teraz mam ženské problémy, ktoré by som chcela upraviť. A v druhom prípade aj kvôli samej sebe, ukázať že na to mám a vyzerať tak ako pred tým. Ako veľké plus beriem že v tejto dobe má človek uložené všetky fotky a vlastne vidí ako vyzeral pred tým a keď je to v tejto chvíli až neuveriteľné , aspoň mi to slúži ako motivácia ku ktorej sa chcem znova priblížiť.

4. Čo vás udržiavalo a motivovalo na vašej ceste k zmene postavy, čo vás udržiavalo ostať vytrvalou ? Boli obdobia kedy ste to chceli vzdať a ak áno tak prečo ?

No najväčšia motivácia prišla asi po dvoch týždňoch keď moja váha klesla o 6 kg, čo bolo pre mňa asi ukážkou, že áno má to zmysel. S vytrvalosťou až taký problém nebol, keďže tréningy sú veľmi zaujímavé a motivačné a človek to cvičí rád, aj keď niekedy ide vypľuť dušu, a každopádne som sa snažila nevynechať ani jeden, keďže mám veľmi často poobedné smeny, snažila som sa hneď po príchode domov zapnúť tréning a odcvičiť ho, lebo som mala stále v hlave raz si povieš, že veď zajtra a potom to už tak ostane. Takže každopádne unavená – neunavená proste ten deň je tréning tak ho treba odcvičiť. Boli tréningy keď som po práci drep s výskokom ani len spraviť nevedela klepali sa mi nohy a myslela že som prilepená o zem, ale snažila som sa to prekonať a keď to vážne nešlo dala som aspoň obyčajné. Čo sa týka mňa zatiaľ obdobie kedy by som to chcela vzdať neprišlo a dúfam, že ani nepríde. Každopádne mam manžela , ktorý ma v tom podporuje a teší sa z každého úspechu, ktorý mám, spolu so mnou a to je tiež veľká motivácia.

Každopádne si myslím , že najväčšou motiváciu je chcieť niečo spraviť sama pre seba nenechať sa ovplyvňovať druhými. Môj manžel mi nikdy nepovedal niečo na moje kilá alebo že by som sa mu nepáčila, chcem to sama pre seba a sama sebe chcem dokázať že na to mám a som rada že ma v tom podporuje. Dôležité je robiť to čo človek sám chce a vtedy tá motivácia ubúdať nebude.

5. Aký stravovací štýl ste uplatňovali a ako vyzerala vaša strava?

Dala som si vypracovať stravovací plán a snažím sa ho dodržiavať, neriadim sa do detailu podľa neho , urobila som si vlastne kombinácie, dodržiavam iba tie hlavne veci.

Moja strava vyzerá väčšinou dosť rovnako každý deň, keďže sa priznám, že popri práci ,učení s malým a vyváraním skoro každý deň, nemám chuť variť ešte zvlášť pre seba.

Na raňajky si skoro každý deň dávam len biely jogurt, sem tam trochu vločiek k nemu, potom jablko, neolovrantujem, len keď som doma aj to väčšinou len nejaké ovocie ako pomaranč, mandarínku, na obed som si zvykla kúpiť už hotový šalát s kúskami kuracieho mäsa, to hlavne ak idem do práce, ak som doma z času na čas si uvarím kuracie prsia a jem ich s čerstvou zeleninou, niekedy si dám grécky syr, trochu šunky a zeleninu, na večeru väčšinou jedávam grécky syr a zeleninu, občas si uvarím vajíčka. Priznám sa nevyznám sa veľmi v tých rátaní kalórii a podobných veciach, ale snažím sa aspoň cca. Každopádne vyhýbam sa úplne sladkostiam, pečivu a cestovinám. Čo sa týka príloh niekedy si dám ryžu, ale vo väčšine prípadov používam prílohu len zeleninu.

6. Ako sa cítite po tých pár zhodených kilogramoch ?

No keďže to zatiaľ až taký úbytok nie je, ja osobne to na sebe zatiaľ nevidím, ale manžel a aj moja sestra podľa fotky to vidia , čo ma teší, ale človek ktorý sa vidí každý deň, je ťažké spozorovať tu menšiu zmenu , cítim to hlavne na oblečení, rifle mi padajú. Ale každopádne čo sa zmenilo cítim sa byť viac fit, a mať viac energie čo ma veľmi teší.

7. Prečo ste si vybrali práve onlinepremenu a kde ste na nás natrafili ?

Na onlinepremenu ma priviedla moja sestra, ktorá sa tiež venuje tréningom. A prečo sa pridať práve k onlinepremene? Pretože tréningy sú veľmi zaujímavé a motivačné, človek sa zabaví, a prístup trénerov je na úrovni a veľmi milý, takže každopádne odporúčam každému kto chce svoj život zmeniť k lepšiemu a cítiť sa vo svojom tele super. Určite sa pridajte , neoľutujete.

8. Ako trénujete a ako prebieha váš tréning? ( cvičíte iba s vlastnou váhou? Cvičíte s jednorúčkami atď.), individuálne alebo v skupine ?

Cvičím len tréningy cez online premenu, a individuálne.

9. Čo by ste poradili ľudom ktorí ešte váhajú či sa pridať k členom onlinepremeny ?

 Každopádne by som poradila, aby s premenou začali ľudia, ktorí chcú sami pre seba niečo zmeniť, chcú sami sebe dokázať , že na to majú, pretože o to väčšia bude tá radosť z dosiahnutých výsledkov.