Prestaň sa porovnávať s ostatnými

Čo znamená opakované porovnávanie?

Porovnávanie. V cvičení tá najčastejšia príčina pádov a nesplnených cieľov. Človek sústredený na neustále sledovanie napredovania iných sa nemôže posúvať vo vlastnej ceste.

Každý z nás by si mal predovšetkým uvedomiť jednu vec. Nikto nie sme rovnakí, každé telo je iné, inak prispôsobené podmienkam, inak zvládajúce rôzne záťaže a stravovacie návyky.

Sociálne siete sú plné dokonalých a vyšportovaných tiel. Možno aj to je príčina prečo sme začali cvičiť alebo prečo sme zmenili náš životný štýl. Chceme vyzerať dobre a cítiť sa sebavedomo v našom tele. Avšak často robíme jedno zásadnú chybu. Porovnávame sa s druhými ľuďmi a ich vlastnou premenou. Myslíme si, že za rovnaký čas môžeme dosiahnuť rovnaké ciele a výsledky, alebo naopak, že sa nikdy nedostaneme na úroveň našich idolov. Toto by sme mali vypustiť z hlavy.

Môžeme sa dostať tam, kam chceme, ak jediné na čo sa budeme sústrediť bude iba naša vlastná cesta a premena. Môže nám to ísť rýchlejšie ako ostatným, ale aj pomalšie. Možno padneme viackrát ako ostatní, ale vždy to bude len na nás, či sa vrátime späť. Nesnažme sa porovnávať s druhými, snažme sa motivovať tými, ktorí už niečo dokázali a snažme sa dokázať niečo tiež. To, že budeme porovnávať čo všetko my nedokážeme a zabývať s otázkami typu „Prečo nemám stále také krásne telo ako on/ona?“ ,  alebo  „Prečo nedokážem stále zdvihnúť tých vysnívaných 100kg?“ nám k ničomu nepomôže.

Vyhoďme porovnávacie otázky z hlavy a sústreďme sa len a len na seba a svoje malé krôčiky k úspechu a k vysnívanej postave. Jediný, s kým sa môžeme porovnávať sme my sami a naše posúvanie vpred. Sústreďme sa na seba a na naše každodenné napredovanie a zlepšovanie sa.