Nepodceňuj správnu regeneráciu

Cvičenie je proces. Zmena postavy je cesta na dlhú trať, ktorá nie je len o tréningoch a správnej strave. Medzi významné činitele patrí aj správna regenerácia organizmus.

Naše telo nie je STROJ. Nefunguje na žiadnu pohonnú látku a preto by sme nemali zanedbávať jeho regeneráciu. Nemusíme nevyhnutne cvičiť každý jeden deň a myslieť si, že čím častejšie cvičíme, tým bude náš progress alebo výsledok lepší. Vôbec to tak nefunguje.

Dôležité je cvičiť niekoľko krát do týždňa, podľa toho ako nám to vyhovuje, správne sa stravovať a samozrejme správne naše telo regenerovať.
Avšak čo rozumieme pod slovom správna regenerácia?

Svaly potrebujú na regeneráciu určitý čas. Obnovenie svalových tkanív trvá približne 24 až 48 hodín. Preto pri častom cvičení, kedy sa svaly dostatočne nezregenerujú môže dôjsť k úbytku svalovej hmoty. V čase, keď je organizmus príliš preťažený dochádza aj k uvoľneniu stresových hormónov a to môže viesť aj k priberaniu na váhe, alebo nebezpečnejšou možnosťou ku vzniku zrazením.

Je naozaj dôležité, aby sme telu dopriali odpočinok. Nesmieme zabudnúť na kvalitný spánok a dopriať si aspoň 7-8 hodín spánku. Taktiež hrá rolu aj kvalitná strava a správny pomer živín. Regenerácii môže dopomôcť aj kvalitná masáž, či wellnes, pri ktorom telo úplne zrelaxuje a zregeneruje.

Naozaj si treba uvedomiť, že menej je niekedy viac a prehnané cvičenie, kde už telo nevládze nám môže privodiť iné problémy so zdravým, ktorým sa chceme určite vyhnúť.

Preto doprajte svojmu telu zaslúžený odpočinok a cvičenie a celý progress sa stane omnoho efektívnejším.