PANDÉMIA A STRES : AKO HO OVLÁDNUŤ ?

Posledný rok lomcujú s nami mnohé zlé emócie najmä  strach, stres, úzkosť a aj hnev.  Rok 2020 bol veľmi ťažký pre každého kvôli pretrvávajúcej pandémii. Každý deň sme vystavovaní stresu , strachu a tlaku. To veľmi ovplyvňuje našu psychiku.

V nasledujúcom článku vám prinášame tipy, ako počas pandémie zabojovať so stresom. 

Pozitívny prístup

Snažte sa neustále pozitívne myslieť a pozitívne vizualizovať.  Všetko, čo si prajete, aby sa splnilo, vizualizujte  a zhmotnite to. Chcete byť zdravý ? Opakujte si sugestívne: „ Som zdravý“,  aké jednoduché a oslobodzujúce.  Zdravie bude vašou súčasťou.

Nesledujte dychtivo negatívne správy o Koronavíruse

Médiá nás denne zaplavujú strachom a stresom.  V každej správe čítame iba o koronavíruse. Iné správy nám už ani nechodia. Celý svet je zaplavený negativizmom.  Vypnite sa zo sociálnych sietí, vypnite rádio, televíziu. Pozerajte iba najnevyhnutnejšie  správy. Držte sa mimo diania, zachováte si tak čistú myseľ a zdravý usúdok.

Šport a cvičenie

Zacvičte si každý deň a posilnite svoje telo i ducha. Cvičením sa nám z tela vyplavujú endorfíny. Môžete cvičiť jógu, pilates, ľahké cviky, prípadne beh. Cvičenie je skvelé pre lepšiu imunitu. Pomôže aj prechádzka, rýchla chôdza, kopanie v záhrade. Telesné cvičenie by malo byť aspoň pol hodiny denne.

Dodržiavajte zdravý životný štýl

Snažte sa jesť zdravo, plánovať si počas dňa aktivity, ktoré urobíte,  dodržiavajte pitný režim a pravidelne cvičte. Majte vždy čas aj na svoje záľuby. Dbajte o dostatočný príjem vitamínov.

Zamestnajte sa záľubami

Nikdy nie je neskoro začať s čítaním kníh, ručnými prácami, varením, hrou na klavíri, zdobením zákuskov, študovaním cudzieho jazyka. Niektoré kurzy sú online, nemusíte nikam dochádzať. Všetko sa pomaly presmeruváva na online svet. 

Píšte si denník

Skúste si viesť denníček, pretože vypísanie sa zo svojich pocitov je najlepším liekom na depresiu.  Vypíšte svoje pocity, dajte ich na papier a uvoľnite sa. Všetko ,čo vás trápi zosumarizujte na papier, aj keď len stručne.

Hlboká meditácia a sebauvedomenie

Ako sme písali v predchádzajúcom článku sebauvedomenie a hlboká motivácia je cestou k pozitívnemu životu  a pokoju aj počas stresujúceho obdobia. 

Ak vám už pandemická situácia prerastá cez hlavu, obráťte sa na psychológa,  terapeuta, alebo  kouča. V súčasnosti je na internete veľa poradní zdarma, prípadne platení psychológovia. Určite vám radi a ochotne pomôžu. 

Pamätajme si, že stres blokuje náš imunitný systém, a potom lymfatický systém nefunguje správne. Sme náchylnejší na viaceré choroby. Aj koronavírus má u nás väčšiu šancu uspieť, keď sme vystresovaní. Takže odo dnes bez stresu a obáv !

Dovoľte každému dňu, aby sa stal krásnym aj napriek nepriaznivej situácii, ktorej všetci čelíme.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *